Cvičení tai chi Ostrava

Zdraví, energie, pohoda

Co je tai chi?

Co je tai chi? Tai chi je čínské bojové umění. Dnes však převládá cvičení tai chi pro zdraví. Je několik stylů a mezi nejznámější u nás patří Chen taiji, Jang tai chi nebo Wudang tai chi. V Ostravě cvičíme Chen tai chi.

Každý styl má řadu odlišných choreografických pohybů zvaných formy tai chi, které tvoří sestavy. Takže se setkáte s pojmy jako je sestava tai chi 24 což je název celé sestavy pohybů (chcete-li cviky tai chi).

Taiči v Číně je národní zdravotní cvičení. Dnes a denně číňané cvičí ráno v parku své oblíbené cvičení. Další miliony lidí se věnují tai či v různých koutech světa. Je oblíbené pro snížení stresu, zlepšení zdraví a dlouhověkosti, udržení vitality i kondice.

Taijiquan má u nás mnoho přepisů. Někteří píší taiji nebo tai chi, další přepisují toto cvičení jako tai chi chuan, taijiquan. Také se používá taiči, tajči nebo taičičuan či tchaj-ťi. Nejrozšířenější přepis u nás a na internetu je tai chi, taiji nebo taiči.

Cvičení tajči Ostrava

Čerpat výhody cvičení tai chi v Ostravě s trenérem Marcelem může kdokoliv.

Ať máte nějaké to kilo navíc nebo jste hubenější, pevné zdraví vám bylo dáno do vínku či vás bolí celé tělo nebo máte zdravotní znevýhodnění, studujete střední školu nebo máte za sebou školu života a jste moudrý senior, žena nebo muž, prostě cvičení tajči je pro všechny (kurzy tai chi).

Během tai chi lekce procvičíme svaly, vazy, šlachy a klouby rukou i  nohou. Díky tchaj ťi je uvolníme, rozpohybujeme a jemně posílíme.

Také stimulujeme automasáží vnitřní orgány k lepšímu fungování. Cvičení tchaj-ťi nám dokonale osvěží unavenou hlavu od stresu a občerství upracované tělo.

Tai chi chuan vám energii nebere, ale naopak dává. Získáte tak novou energii do dalších hektických dnů.

VAŠE CVIČENÍ TAIJIQUAN

 

Cvičíme každý sám za sebe, svoji rychlostí. Na tréninku tak neporovnávejte svou rychlost učení tai chi s ostatními. Nezáleží, jestli základní sestavu tai chi pro začátečníky zvládnete za 5 měsíců nebo až za rok. Trénujete pro sebe, své zdraví a svoji pohodu.

Potřebujete tai chi na stres? Nebo tai chi na bolest zad? Ničeho se neobávejte, rád vás uvítám na cvičení se mnou. Už jen jeden krok, stačí se přihlásit na kurzy tai chi s Marcelem. Nejste si jisti? Omrkněte mé nezávislé reference tai chi, které také najdete na portálu Seznam.cz hodnocení firem.