Tai chi trenér Ostrava

Přístup trenéra ve cvičení je malá věc, která tvoří velké rozdíly

trenér tai chi ostrava

Co jsem zač?

Cvičím od dětství.Nejprve judo a pak v dospělosti Aikido, Musado, ale po 33 narozeninách se začali u mě postupně projevovat první zdravotní problémy. Až jednou mi má imunita a bolavá záda řekli: A dost! Následně mi zdraví omezilo činnost na poli bojových umění. Nechtěl jsem se smířit s tím, že již nemohu trénovat a žít pohybem.

Naštěstí jsem začal objevovat nové možnosti. Zjistil jsem, že se dá trénovat i jinak. Cvičení, které zdraví obnovují, tělo a mysl uzdravují, energii neberou, ale naopak dávají.

Během praktikování těchto cvičení jsem zjistil, že mě přestala bolet bedra, mám tak zdravá záda. A navíc mi cvičení pomáhá i v oblasti psychické hygieny (stres).

 

Přístup trenéra ve cvičení je malá věc, která tvoří velké rozdíly

💚 Jeho přístup je chápavý a příjemný? Chová se přátelsky?

💚 Sedne vám lidsky? Přistupuje ve výuce ke všem stejně?

💚 Pozná co potřebujete? Kontroluje vaši techniku?

💚 Má dostatek referencí, má doporučení? 

Přístup trenéra k vám je velice důležitý. Přeci jenom se budete společně vídat minimálně 3 měsíce až půl roku (tak dlouho trvají kurzy ve sport klubech). Právě přístup ve výuce tvoří velké rozdíly mezi trenéry.

Nechcete cvičit pod vedením trenéra "mrzouta"? Já věřím, že ne. Tak vás zvu na kurz tai chi se mnou, pohodovým trenérem Marcelem. 

 

Můj příběh pokačuje

Navážu tam, kde jsem přestal v mém příběhu výše uvedeném. Tak jak to bylo dál? To co mi pomohlo je cvičení tai chi.

Nakonec díky určité praxi a neustálému snažení zvyšovat svou úroveň tai-chi dovedností jsem se rozhodl pomáhat druhým tímto zdravotním čínským cvičením. A také se rád jako trenér tai chi podělím o krásu a kouzlo, které cvičení taiji přináší.

Svůj zájem o zdravotní cvičení jsem dolnil o výuku dalších cvičení. První je čínské cvičení čchi kung a druhé je cvičení na bolavá záda.

To vše by se nepodařilo bez mé skvělé manželky Lenky, která mě celou dobu podporovala v rozhodnutích, byla a je mi tou nejlepší oporou. 

 

Proč nejsem jen další z mnoha „taiji expertů“ z Ostravy?

Vím i složitější věci podat jednoduše a srozumitelně (aspoň tak to říkají klienti mých kurzů). Nechci vás oslnit odbornými výrazy, ale skutečně naučit něco praktického

Byl jsem vybrán různými organizacemi, abych pomáhal cvičením jejich zdravotně znevýhodněným klientům (duševní onemocnění, epileptici, senioři na vozíčku).

Učím to co jsem se naučil u svých učitelů. Žádné vymyšlené teorie, ale ověřené cviky a principy z praxe. Mým pramenem pro lepší praxi jsou výukové semináře i soukromá výuka u odborníků. Díky tomu jsem mohl zorganizovat seminář s čínskou mistryní Zhai Jun v Ostravě. 

Vzdělávám se v oblasti pohybového ústrojí v odborných kurzech a školeních u předních fyzioterapeutů v ČR (např. v rehabilitační škole absolvuji odborné kurzy DNS sport Prof. PaedDr. P. Kolář, Ph.D. nebo školení zdravé sezení a cviky pro bezbolestná záda pí PaedDr. V. Botlíková, CSc.).

 

TAI CHI TRENÉRSKÁ MOTIVACE

A mojí největší motivací je, když se mým klientům daří. Když cviky zavedou do domácí i pracovní praxe a bolest zad odchází či stres je nenávratně pryč. A to mě dovede nakopnout víc než ranní kávička! Je krásný pocit propojit to co umím s tím, co klientům přináší užitek a radost.

I když bych rád pomohl všem zájemcům, někteří z vás jsou mimo moje kompetence. Nepomohu vám třeba po akutním zranění s omezenou hybností (nejsem fyzioterapeut) a lidem se závažným onemocněním (nejsem rehabilitační lékař). Rád vám však pomohu po ukončení fyzioterapeutické péče udržet zdraví tělesné i duševní.